Kako liječiti akutnu upalu bubrega?

-

Akutna upala bubrega raspoznaje se po simptomima kao što su natečeni kapci i zglobovi. Mokraća je mutna i tamna, a ponekad izrazito krvava. Bolesnik osjeća podmuklu bol u predjelu bubrega, koja se širi prema mjehuru. Uz to se osjeća umornim te gubi apetit. Kasnije se javlja žestoka glavobolja. U slučaju težeg oblika oboljenja dolazi do oticanja cijeloga tijela. Uz to se pojavljuje mučnina i poremećaj vida, teško se diše i povraća. Upalu bubrega često prati povišeni krvni tlak, a mokraća se izlučuje u smanjenim količinama.

Akutna upala bubrega

Bolest se najčešće pojavljuje u djetinjstvu i u mlađih osoba. Starije osobe ne obolijevaju često. Akutnoj upali bubrega gotovo redovno prethodi upala ždrijela ili upala krajnika, odnosno angina. Upali bubrega mogu prethoditi šarlah i difterija.

- Google oglasi -

Infekciju bubrega najčešće uzrokuje gram-negativna bakterija Escherichia coli koja, inače, podrijetlom iz debelog crijeva ulazi kroz mokraćnu cijev u mokraćni mjehur i tu se počinje razmnožavati i širiti

>>Provjereno ovaj lijek ubija Escherichia coli i sve ostale štetne bakterije!

Ukoliko se ne počne na vrijeme s liječenjem, upala bubrega može uzrokovati nepopravljiva oštećenja bubrega ili se infekcija može proširiti krvotokom uzrokujući po život opasno stanje – sepsu. Mokraćni sistem se sastoji od bubrega, mokraćovoda (uretera), mokraćnog mjehura i mokraćne cijevi (uretre).

Čaj za upalu bubrega

Sastav čaja za lakši oblik bolesti:

- Google oglasi -
  • 40 g svile od kukuruza
  • 40 g stabljike preslice
  • 40 g stabljike rusomače
  • 40 g listova nane pitome
  • 40 g listova i cvjetova kantarije ženske
  • 40 g stabljike timijana
  • 40 g stucane smrekove crne bobe
  • 20 g listova celera
  • 20 g listova bokvice muške

Pripremanje i primjena čaja:

>>Kako otopiti kamen u bubregu saznajte OVDJE

Trave jako usitniti i smiješati, te u jednu litru proključale vode staviti 10 g mješavine i kuhati poklopljeno minutu i pol. Kad se čaj ohladi, procijedi se u tamnu bocu, začepi i drži na tamnom mjestu. Pije se 3 puta dnevno po 1 dcl prije jela te između obroka, svakih 2 sata po pola decilitra. Poslije napitaka koji se uzimaju prije jela, pojesti 1 supenu kašiku rafiniranog maslinovog ulja, a poslije drugih napitaka uzima se srednja kašika meda s nekoliko kapi ocijeđena limunovog soka. Maslinovo ulje može se uzimati pomiješano s hranom. Bolesnici koji ujedno boluju od šećerne bolesti med zamjenjuju narančinim sokom.

Hranu pripremati isključivo na biljnom ulju i s vrlo malo soli, ili bez soli jako raskuhanu hranu, čorbastu i sa što više zeleni.

Bolesnik treba da živi u prozračnoj sobi s ujednačenom temperaturom. Ujutro i uvečer mlakom mješavinom maslinova ulja i rakije lozovače namazati leđa, slabine, područje bubrega i ispod trbuha. Poslije toga odjenuti se toplo i ležati u toploj prostoriji. Preporučuju se lagane šetnje na čistom zraku.

Za vrijeme liječenja bolesti zabranjeno je jesti meso i mesne prerađevine, slana jela, piti alkohol i jesti veće količine slastica. Također je zabranjeno piti crnu kafu, uživati cigarete, te raditi fizički rad.

>>Za liječenje upale bubrega isprobajte ove čajeve

Sastav čaja za teži oblik bolesti:

  • 40 g koprive
  • 40 g stucane smrekove crne bobe
  • 40 g svile od kukuruza
  • 40 g stabljike preslice
  • 30 g stabljike timijana
  • 30 g stabljike majčine dušice
  • 30 g stabljike nane divlje
  • 30 g korijena bijeloga sljeza
  • 30 g listova peršuna
  • 20 g stabljike kilavice

Pripremanje i primjena čaja:

Pripremanje čaja, način upotrebe i sve druge upute iste su kao i kod lakšeg oblika akutne upale bubrega, s time što se u ovom slučaju uzima lagani čaj od mješavine jednakih količina majčine dušice i glogova cvijeta. Ne uzimati suviše tekućine.

- Google oglasi -

Novi Sadržaj

Majčina dušica (Thymus serpyllum)

Majčina dušica (Thymus serpyllum L.) u narodu poznata još kao "babina dušica" ili "materinka" je trajna biljka iz porodice...

Maslačak (Taraxacum officinale)

Maslačak (Taraxacum officinale) je trajna zeljasta biljka iz porodice glavočika (Asteraceae), s vrlo razvijenim korijenom iz kojega raste rozeta...

Vitiligo: vrste, simptomi, uzroci i liječenje

Bolest se može javiti u bilo kojoj životnoj dobi, u svim rasama i u oba spola. Vitiligo je stanje...

Prirodni eliksir ljepote i zdravlja – Za šta je dobro koristiti kantarionovo ulje

Kantarion ili gospina trava je biljka koja ima mnoga ljekovita svojstva, bere se u maju i junu u vrijeme...
- Google oglasi -

Proljetna alergija, borba s peludom i oslobađanje od neugodnih simptoma

Za neke je proljeće izvor radosti i dobrog raspoloženja, a za druge je sezona muke i patnje. Naime, sve...

Rosopas (Chelidonium majus)

Rosopas (Chelidonium majus) u narodu poznata još kao “rusa” ili “zmijino mlijeko”, dolazi iz porodice Makovki (Papaveraceae). Ime rodu...

Ovo morate pročitati

Herbarium – Odoljen

Nazivi biljke Familija: ValerianaceaeNarodni: OdoljenLatinski: Valeriana officinallisLjekarski: Radix valerianaeEngleski: Fragrant...

Čuvajte svoje srce: Ovo su namirnice koje će vam pomoći u tome

Bolest srca vodeći je uzrok smrti građana SAD-a, pokazalo...
- Google oglasi -

Možda vas zanima? PREPORUČENO
Preporučeno za vas