Domaći liker od kave – jednostavan je za napraviti – Recept

-

Što je liker od kave? – Liker je zaslađeno piće koje ima dodane šećere i dodatne arome. Likeri su, kažu, alkoholna pića za žene. To je zasigurno tačno, ali postoje i muškarci koji vole slatka alkoholna pića posebno kavin liker, pa ih pokušajmo pripremiti kod kuće. Razlikujemo dva tipa kavina likera, običan kavin liker i emulzijski. Ovaj domaći liker od kave jednostavan je za napraviti.

Liker od kave možete napraviti sami kod kuće! Uz malo vremena i planiranja, za njegovu izradu potrebno je samo nekoliko minuta stajati iznad štednjaka, prebaciti tekućinu u staklenku i nježno protresti staklenku svakih nekoliko dana i to je to!

- Google oglasi -

Priprema likera ne oduzima puno vremena, ali će trebati oko 10 dana da se okus u potpunosti razvije. Kad je gotov, u likeru od kave možete uživati ​​samostalno s ledom ili u omiljenim koktelima, uključujući popularni bijeli ruski.

Liker od kave

Običan kavin liker se priprema od dole nabrojanih sastojaka:

Za 2 l kavinog likera potrebno je: 50 g mljevene kave, 60 dag prženog šećera, 10 g vanilin šećera, limunov sok, 6 dl rafiniranog alkohola 96% ili 1,5 l dobre lozovače, prokuhana voda i malo cimeta.

Priprema likera ide po recepturi: 50 g svježe mljevene kave (ili istu količinu kave pripremljene kao filter kava) skuhamo u 4 dl zavrele vode i ocijedimo. Vrućoj ocijeđenoj kavi možemo dodati malo cimeta i vrećicu (od 10 g) vanilin šećera.

- Google oglasi -

Čokoladni emulzijski liker, slatko piće neodoljivog ukusa – Recept pročitajte ovdje.

U posebnoj posudi kratko lagano prepržimo 60 dag šećera kojem smo dodali nekoliko kapi limunova soka. U ohlađenoj kavi otopimo svjetlo-smeđi preprženi šećer. Ukupna količina kave i šećera treba iznositi oko 7 dl. U ohlađenu smjesu slatke kave u koju je doliveno 6 dl rafiniranog alkohola (96 % vol.) dodamo toliko prokuhane vode da nadopunimo posudu do 2 l.

Nakon stajanja liker treba procijediti preko filtera za filter-kavu. Ukoliko koristimo lozovaču (40-45%) dolijemo je do ukupne količine od 2 l.

- Google oglasi -

Novi Sadržaj

Majčina dušica (Thymus serpyllum)

Majčina dušica (Thymus serpyllum L.) u narodu poznata još kao "babina dušica" ili "materinka" je trajna biljka iz porodice...

Maslačak (Taraxacum officinale)

Maslačak (Taraxacum officinale) je trajna zeljasta biljka iz porodice glavočika (Asteraceae), s vrlo razvijenim korijenom iz kojega raste rozeta...

Vitiligo: vrste, simptomi, uzroci i liječenje

Bolest se može javiti u bilo kojoj životnoj dobi, u svim rasama i u oba spola. Vitiligo je stanje...

Prirodni eliksir ljepote i zdravlja – Za šta je dobro koristiti kantarionovo ulje

Kantarion ili gospina trava je biljka koja ima mnoga ljekovita svojstva, bere se u maju i junu u vrijeme...
- Google oglasi -

Proljetna alergija, borba s peludom i oslobađanje od neugodnih simptoma

Za neke je proljeće izvor radosti i dobrog raspoloženja, a za druge je sezona muke i patnje. Naime, sve...

Rosopas (Chelidonium majus)

Rosopas (Chelidonium majus) u narodu poznata još kao “rusa” ili “zmijino mlijeko”, dolazi iz porodice Makovki (Papaveraceae). Ime rodu...

Ovo morate pročitati

Za šta sve naš organizam treba vitamin C ?

Vitamin C ili askorbinska kiselina je vitamin topljiv u...

Brusnica super zdrava bobica puna zdravlja

Brusnica je grmolika biljka s crvenim trpkim plodovima koja...
- Google oglasi -

Možda vas zanima? PREPORUČENO
Preporučeno za vas