Njeni rezultati ukazuju da je iznad određenog nivoa, fluor loš za zdravlje, posebno za zdravlje djece. Fluor može da zaštiti zube protiv karijesa i ojača kosti. U Sjedinjenim Državama, fluor se dodaje vodi za piće kada je prirodni nivo previše nizak. Međutim, prema novoj studiji neprofitne grupe Nacionalni savjet akademskih istraživanja, navodi se da previše fluora može da postigne i suprotan efekat.
Fluor može da istanji zubnu gleđ i oslabi kosti. Tanka gleđ znači povećan rizik od karijesa. Previše fluora takođe može da izazove promjenu boje zuba. Mlađa djeca su posebno izložena riziku, sudeći prema Džonu Dulu koji je predvodio istraživanje. »Ovo stanje javlja se tokom razvitka zuba kod djece prije nego što oni ispune usnu duplju. Kada se razviju, postaje stalno».
Previše fluora je sve preko 2 miligrama fluora po jednom litru vode. Međutim, djeca bi mogla da dobiju pretjeranu količinu i ako progutaju fluorisanu pastu za zube. Neki naučnici su takođe zabrinuti oko toga koliko fluora neke bebe uzimaju ako su njihove cerealije ili mlijeko napravljeni na bazi vode iz vodovoda. Stariji su takođe izloženi riziku. Previše fluora može da oslabi kosti i poveća rizik od prijeloma. Ljudi koji piju vodu iz zdravstvenih razloga mogu lako da uzmu previše fluora. Međutim, naučnici ne znaju koliko je još ljudi, odraslih ili djece, izloženo visokim nivoima fluora tokom tretmana kod svojih zubara ili time što piju pretjerane količine vode. Istraživači preporučuju američkoj Agenciji za zaštitu prirodne sredine da ponovo procijeni koliko bi fluora u vodi za piće trebalo smatrati sigurnim…