Prirodni lijek za žgaravicu

-

Protiv ove neugodne pojave koja se ispoljava žestokim bolovima u želucu, kiselim, povremenim podrigivanjem, imamo na raspolaganju jednostavan prirodni lijek za žgaravicu ako uzme maha.

Činjenica je da je žgaravica jako česti problem. Ako se s njom susrećete samo par puta godišnje, ne morate se previše brinuti i posljedice neće biti velike. Također, ovu tegobu možete brzo ugasiti ako znate ovaj lijek za žgaravicu.

- Google oglasi -

Prirodni lijek za žgaravicu

Naš svakidašnji prijatelj krumpir može nam biti najbolji prirodni lijek u borbi protiv žgaravice. Iscijeđeni sok od krumpira razrijedimo sa dva do tri puta većom količinom tople vode. Ujutro natašte, u podne prije objeda i navečer prije spavanja pripremite krumpirov sok i svjež popijete. Odstajao sok ne smijete upotrijebiti.

Ako žgaravica ne prođe potpuno, uzmite poslije jela jednu žličicu drvenog pepela u čaši tople vode. To može imati željeni uspjeh. Pepeo prelijemo toplom vodom i popijemo sve zajedno. Ako nemamo drvenog pepela, smrvimo običan drveni ugljen, a najbolji je od lipova drveta; prah pomiješamo s toplom vodom, zobenim pahuljicama, ili bilo kojim jelom od žita.

>>6 savjeta kako ublažiti žgaravicu

Tako pripremljen lijek lako pojedemo, a kiselinu neutraliziramo. Ako nam se pepeo gadi, prelijemo ga vrućom vodom i ostavimo ga neko vrijeme da odstoji, zatim ga procijedimo kroz gazu ili vatu. Bez teškoća popijemo dobivenu lužinu koja također neutralizira kiselinu.

- Google oglasi -

Suvišnu kiselinu neutralizira i glina pomiješana s malo vode. Ako to ne pomaže, žgaravica popušta ubrzo poslije nekoliko gutljaja prijesnoga mlijeka. Pomažu također prijesne zobene pahuljice koje moramo dobro sažvakati i pomiješati ih sa slinom prije nego što ih progutamo.

Zobene su pahuljice svakako ugodnije od lužine. Ako hoćemo želučane sokove temeljitije dovesti u red, moramo jesti blagu hranu, upotrebljavati malo soli i oštrih začina te izbjegavati šećer i slatkiše.

Dovoljno je samo jedna žlica jabučnog prirodnog ocrta pomiješana s 2 dcl vode i dobili ste pravi lijek za žgaravicu. Naime ocat razrjeđuje želučanu kiselinu, a vitamini i minerali kojima obiluje stvara alkalno okruženje u želucu i eliminira štetne bakterije. Ocat razrjeđen u vodi preporučuje se piti tokom obroka i ujutro na tašte.

Med i kiselina u želucu
Prije jela uzmite mješavinu žlice meda i pola žlice cimetovog praha. To će pomoći probavi i smanjiti kiselinu u želucu.

Limun za žgaravicu
Potrebno je iscijediti jedan cijeli limun i popiti, a ako vam je to neugodno popiti možete dodati malo vode. Dnevo možete popiti dva limuna, što bi trebalo biti dovoljno da ublažite žgaravicu.

Čaj protiv žgaravice

Izvrsno pomaže čaj od hajdučke trave (Achillea millefolia) ili ekstrakt različka (Centaurea cyanus).

Čaj od bosiljka
5 grama osušenih listića bosiljka prelijte s 2 dcl kipuće vode, ostavite da odstoji oko desetak minuta, procijedite i tokom dana popijte najmanje dvije šalice.

Lijek protiv žgaravice u trudnoći

Bademi protiv žgaravice – Čim osjetite da vas “pecka” u želucu, pojedite desetak sirovih badema. Ne treba koristiti pečene, slane niti na bilo koji drugi način tretirane bademe, već isključivo sirove. Ako niste ljubitelj badema, pomoći će i sirovi lješnjaci.

Ako sve to ništa ne pomaže, onda žgaravica nastaje, vjerojatno, od oboljenja žučnog mjehura, ili su joj uzrok crijevne gliste. U tim slučajevima treba odstraniti osnovnu bolest koja je uzrok žgaravici.

- Google oglasi -

1 komentar

Comments are closed.

Novi Sadržaj

Majčina dušica (Thymus serpyllum)

Majčina dušica (Thymus serpyllum L.) u narodu poznata još kao "babina dušica" ili "materinka" je trajna biljka iz porodice...

Maslačak (Taraxacum officinale)

Maslačak (Taraxacum officinale) je trajna zeljasta biljka iz porodice glavočika (Asteraceae), s vrlo razvijenim korijenom iz kojega raste rozeta...

Vitiligo: vrste, simptomi, uzroci i liječenje

Bolest se može javiti u bilo kojoj životnoj dobi, u svim rasama i u oba spola. Vitiligo je stanje...

Prirodni eliksir ljepote i zdravlja – Za šta je dobro koristiti kantarionovo ulje

Kantarion ili gospina trava je biljka koja ima mnoga ljekovita svojstva, bere se u maju i junu u vrijeme...
- Google oglasi -

Proljetna alergija, borba s peludom i oslobađanje od neugodnih simptoma

Za neke je proljeće izvor radosti i dobrog raspoloženja, a za druge je sezona muke i patnje. Naime, sve...

Rosopas (Chelidonium majus)

Rosopas (Chelidonium majus) u narodu poznata još kao “rusa” ili “zmijino mlijeko”, dolazi iz porodice Makovki (Papaveraceae). Ime rodu...

Ovo morate pročitati

14 namirnica koje treba jesti u proljeće

Hrana za proljeće puna je svježih zrelih okusa i...

Kako spriječiti i prepoznati moždani udar kod žena

Žene se teže oporavljaju i imaju slabiji kvalitet života...
- Google oglasi -

Možda vas zanima? PREPORUČENO
Preporučeno za vas