Upala ždrijela – Prirodno liječenje

-

Upala zdrijela - prirodno liječenjeDokazano je da nemarno liječena ili neizliječena upala grla, osobito angina, može ostaviti u organizmu štetne posljedice za čitav život.

Zato je bezuvjetno nužno bez oklijevanja uništiti bakterijske otrove, odstraniti ih iz organizma, i pobrinuti se da se ne stvore novi otrovi, ako bismo brižljivo liječenje angine prerano prekinuli, tj. čim bi nestali akutni znaci oboljenja.

Kao prvo, treba mandule (krajnike) dezinficirati koncentratom Molkosana, čime možemo razvitak početne angine spriječiti. Molkosan, proizvod surutke, izvanredno je djelotvorno dezinfekcijsko sredstvo koje nadmašuje ostala dezinfekcijska sredstva, a ne ostavlja nikakvih posljedica. Molkosan uništava bakterije i na površini mandula i u njihovim naborima.

Tko nema Molkosana, neka kupi korijenje bedrenike (Pimpinella magna), pa neka ga češće žvače. Preporuča se i biljka kravojac (Angelica, Imperatoria). Obavezna je dobra usna njega i grgljanje slanom vodom. Za njegu ustiju dobro je, barem jedanput na dan, isisati krišku limuna bez šećera.

- Google oglasi -

Pri početnoj angini odmah stavljamo oko vrata obloge od kupusova lišća naizmjence s oblozima ilovače. Za unutrašnju upotrebu dajemo Lachesis D12 i čaj za bubrege s preparatom Solidago, na taj način pomažemo organizmu da izluči otrove koji nastaju zbog angine.

Hrana mora biti neslana i bez bjelančevina. Ako organizam dopušta, korisno djeluju znojenja bilo kakve vrste. Angina je ozbiljna bolest koja može ostaviti neugodne usputne posljedice. Međutim, mnogi još uvijek misle da je angina nedužna bolest, i ne brinu se dovoljno da bi tu bolest, koja može ostaviti toliko neugodnih posljedica, temeljito izliječili.

Nije nikakva rijetkost ovakva vijest: “Moja sedamnaestgodišnja kćerka dobila je osam tjedana poslije angine upalu srednjeg uha”. Poslije angine često se pojave bolesti srca, upala osrčja i bubrega. To sve dokazuje da su otrovi, koje uzrokuje angina, opasni, pa svakako treba više pažnje posvetiti bolesti.

Najprije treba dezinficirati samo mjesto infekcije da bismo spriječili stvaranje otrova, i pobrinuti se da već na mjestu infekcije dođe do obrambene reakcije organizma. Mliječna kiselina koncentrata surutke (Molkosan) dezinficira i istodobno postiže bolju prokrvljenost tkiva. Krv sili na površinu gdje je surutka uvijek iznova pročisti.

Za unutrašnju upotrebu treba uzeti kalcijev kompleks (Urticalcin) i Lachesis D 12. Izvana dajemo naizmjence obloge kupusova lišća i ilovače (gline) koju razmutimo čajem od preslice. Na tako jednostavan način možemo anginu vrlo brzo suzbiti.

- Google oglasi -

Ako se pojavio kašalj ili bronhijalni katar, uzmemo svježe vrške jelke (Santasapina), ili sirup od kopljastog trpuca (Plantago lanceolata) zajedno s kravojcem (Angelica, Imperatoria). Tim jednostavnim sredstvima spriječimo kakvo bilo štetno djelovanje otrova koji se stvaraju pri oboljenju od angine.

Ako su otrovi već u krvi, moramo čajem za bubrege i preparatom Solidago pospješiti njihovo izlučivanje putem bubrega, a to možemo pojačati i kurama znojenja. Ako pomislimo kako se. na jednostavan način možemo riješiti štetnih posljedica angine, bilo bi nerazumno zanemariti mjere predostrožnosti i iskusiti neugodne posljedice.

- Google oglasi -

Novi Sadržaj

Majčina dušica (Thymus serpyllum)

Majčina dušica (Thymus serpyllum L.) u narodu poznata još kao "babina dušica" ili "materinka" je trajna biljka iz porodice...

Maslačak (Taraxacum officinale)

Maslačak (Taraxacum officinale) je trajna zeljasta biljka iz porodice glavočika (Asteraceae), s vrlo razvijenim korijenom iz kojega raste rozeta...

Vitiligo: vrste, simptomi, uzroci i liječenje

Bolest se može javiti u bilo kojoj životnoj dobi, u svim rasama i u oba spola. Vitiligo je stanje...

Prirodni eliksir ljepote i zdravlja – Za šta je dobro koristiti kantarionovo ulje

Kantarion ili gospina trava je biljka koja ima mnoga ljekovita svojstva, bere se u maju i junu u vrijeme...
- Google oglasi -

Proljetna alergija, borba s peludom i oslobađanje od neugodnih simptoma

Za neke je proljeće izvor radosti i dobrog raspoloženja, a za druge je sezona muke i patnje. Naime, sve...

Rosopas (Chelidonium majus)

Rosopas (Chelidonium majus) u narodu poznata još kao “rusa” ili “zmijino mlijeko”, dolazi iz porodice Makovki (Papaveraceae). Ime rodu...

Ovo morate pročitati

Hrana koja drži sitost – 6 namirnica koje su nevjerojatno zasitne

Ono što jedete može odrediti koliko se osjećate sitima...

Trebate li se zabrinuti? Koji su sve uzroci svrbeža kože?

Svrbež kože je onaj svima dobro poznat, neugodni osjećaj...
- Google oglasi -

Možda vas zanima? PREPORUČENO
Preporučeno za vas